Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Krzemień Pasiasty

11,90 zł
Brutto

Naturalny kamień Krzemień Pasiasty  -  wyjątkowy kamień, duży i piękny okaz XL

Wielkość: ok 3cm

Oferta dotyczy 1szt wybranej losowo (kamienie mogą różnić się od tych na zdjęciu, ale zawsze wybieramy najpiękniejsze). Są to kamienie naturalne i mogą w nich być niewielkie spękania i niedoskonałości.

check Na stanie
Ilość

Krzemień Pasiasty- nazywany "polskim diamentem", jedyny kamień na świecie o takim wzorze i kolorze. Już kilka tysięcy lat temu był wydobywany i służył do wyrobu narzędzi użytkowych oraz do obrzędów i magicznych rytuałów. Krzemień pasiasty jest nazywany kamieniem optymizmu, przynosi szczęście, poprawia odporność, jest pomocny w magii, wróżeniu, ochronie i podróżach. Wspomaga rozpoczynanie nowych spraw.

Posiada trzy cechy kamienia jubilerskiego:

- rzadkość występowania

- dekoracyjność (piękno)

- bardzo duża trwałość

Występowanie: Polska- głównie w rejonie Krzemionek Opatowskich w Górach Świętokrzyskich

Krzemień Pasiasty należy do Czakry Splotu Słonecznego, która pracując harmonijnie odpowiada za równowagę emocjonalną, dobre relacje społeczne, odwagę oraz poczucie własnej wartości.

: 999 Przedmioty